شک

ساخت وبلاگ
چکیده : مایکل Elleman ، هم‌کار ارشد برای دفاع موشکی در موسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک در واشنگ... با عنوان : شک بخوانید :

مایکل Elleman ، هم‌کار ارشد برای دفاع موشکی در موسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک در واشنگتن ، تصاویر ماهواره‌ای را مورد بررسی قرار داد و گفت که به نظر می‌رسد که یک برنامه موشکی بالستیک را نشان می‌دهند .
این سوال باقی می‌ماند که در کجا عربستان‌سعودی دانش فنی مورد نیاز برای ساخت چنین تاسیساتی را کسب کرده‌است . لویس گفت که موضع عربستان شبیه طرحی است که توسط چین مورد استفاده قرار می‌گیرد هر چند که کوچک‌تر است .
پشتیبانی نظامی چین از این پادشاهی غافلگیر نخواهد شد . چینی‌ها به طور فزاینده‌ای هواپیماهای بدون سرنشین به عربستان‌سعودی و دیگر کشورهای خاورمیانه را به فروش رسانده‌اند ، حتی با اینکه ایالات‌متحده فروش خود را به متحدان خود نسبت به تکثیر سلاح‌های هسته‌ای ممنوع کرده‌است . پکن همچنین انواع موشک‌های بالستیک خود را به ریاض فروخت ، تنها کشورهایی که قبلا ً باور داشتند در زرادخانه خود هستند .
در پاسخ به سوال " آسوشیتدپرس " در روز جمعه در مورد این پایگاه ، وزارت دفاع بلافاصله از اظهار نظر خودداری کرد .
Hua Chunying ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، گفت : " من هرگز چنین چیزی نشنیده‌ام چرا که چین به عربستان‌سعودی کمک می‌کند تا یک پایگاه موشکی بسازد ."
نه عربستان‌سعودی و نه چین اعضای رژیم کنترل فن‌آوری موشکی ، یک توافقنامه ۳۰ ساله با هدف محدود کردن تکثیر سلاح‌های کشتار جمعی ، مانند بمب‌های هسته‌ای ، نیستند .
عربستان‌سعودی ، همراه با اسراییل و ایالات‌متحده ، مدت‌ها است که برنامه موشک‌های بالستیک Iran's را مورد انتقاد قرار داده و آن را یک تهدید منطقه‌ای تلقی می‌کنند .
ایران ، که برنامه هسته‌ای آن اکنون تا سال ۲۰۱۵ محدود به قدرت‌های جهانی است ، اصرار دارد که برنامه اتمی آن صلح‌آمیز است . اما قدرت‌های غربی مدت‌ها است که از تعقیب سلاح‌های هسته‌ای در پوشش یک برنامه غیر نظامی که تهران آن را رد کرد می‌ترسند .

تفاوت امور خارجه قتل تعطیلی زمین زمستانی پیشنهاد

ایران به موشک‌های بالستیک خود تکیه کرده‌است ، چرا که نیروی هوایی خودش عمدتا ً از جت‌های جنگنده پیش از سال ۱۹۷۹ ساخته شده‌است . از سوی دیگر ، عربستان‌سعودی ناوگانی از هواپیماهای مدرن اف - ۱۵ ، Typhoons و گردبادها دارد - - که این سوال را مطرح می‌کند که چرا سعودی‌ها انتخاب خواهند کرد تا موشک‌ها را توسعه دهند .
Elleman ، کارشناس دفاع ، گفت که در حالی که خلبانان سعودی متخصص هستند ، این پادشاهی هنوز به کمک آمریکا با تدارکات نیاز دارد .
امروزه ، آن‌ها به شدت به حمایت مستقیم آمریکا تکیه می‌کنند . Elleman به آسوشیتد پرس گفت : " هیچ تضمینی مطلق وجود ندارد که نیروهای آمریکایی و توابع حامی به حمله عربستان به اهداف ایران کمک کنند .
در همین حال ، عربستان‌سعودی مورد هدف موشک‌های بالستیک مورد هدف شورشیان neighboring قرار گرفته‌است که برخی از آن‌ها به ریاض رسیده‌اند . پژوهشگران ، کشورهای غربی و کارشناسان سازمان ملل می‌گویند که ایران این موشک‌ها را به شورشیان ارسال کرده‌است ، چیزی که تهران و شورشیان آن را انکار می‌کنند.
عربستان‌سعودی به دنبال برنامه هسته‌ای خود است و پرنس محمد ، پسر ۳۳ ساله پادشاه سلمان ، که در کنار تخت سلطنت می‌نشیند ، گفت که اگر ایران بخواهد یکی از آن‌ها را توسعه دهد ، به دنبال سلاح اتمی خواهد بود .
شاهزاده محمد در مصاحبه‌ای که در ماه مارس گذشته پخش شد ، گفت : " عربستان‌سعودی مایل به دستیابی به هیچ بمب هسته‌ای نیست ، اما بدون شک اگر ایران یک بمب هسته‌ای ایجاد کند ، ما هر چه زودتر از آن پیروی کنیم . "
STRATFOR ، شرکت اطلاعاتی خصوصی مستقر در تگزاس ، گفت که برنامه عربستان‌سعودی تنها تلاش‌های آمریکا و متحدان غربی آن برای محدود کردن برنامه موشک‌های بالستیک Iran's را پیچیده می‌کند .
STRATFOR گفت که عربستان‌سعودی باید به مرحله پرتاب آزمایشی برود ، ایالات‌متحده مجبور خواهد بود تا با تحریم‌ها مواجه شود ، " همانگونه که با ایران انجام شده‌است .
از زمان ترور روز ۲ اکتبر of در کنسولگری عربستان‌سعودی در استانبول که گفته می‌شود توسط اعضای اطرافیان شاهزاده Mohammed's انجام شده‌است ، کنگره به طور فزاینده‌ای از عربستان‌سعودی انتقاد کرده‌است . جنگ چند ساله در یمن نیز خشم قانونگذاران را برانگیخته است .

منبع سایت

کاخ سفید آموزش یادداشت نحوه مطالعه دروس ادبیات کنکور سراسری سال ۹۷ – بخش دوم زمان آزمون پایه دهم مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان
سربازی...
ما را در سایت سربازی دنبال می کنید

نویسنده : حسین بی بازدید : 6 تاريخ : دوشنبه 20 اسفند 1397 ساعت: 19:08